Basın ve Halkla İlişkiler Birimi
Takip Et
2014-09-01

Üniversitemizde Öğrenci Kayıtları BaşladıÖğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 2014 yılında yapılan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonucunda üniversitemizi tercih eden öğrencilerin kayıtları 1 Eylül’de Spor Kompleksi’nde başladı.

İlk defa Üniversiteye başlayacak binlerce öğrenci aileleriyle birlikte kayıt yaptırmak için sabahın erken saatlerinde sıraya girdi.  Öğrenci kayıtları, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’in ilk kayıdı gerçekleştirmesiyle başlamış oldu.  

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Türkiye’nin dört bir tarafındaki şehirlerden Üniversitemize kayıt yaptırmaya gelen öğrencilerle sohbet ederek, üniversite hakkında bilgi verdi. Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, “Bireysel yetenekleri önemseyen uygulamalı eğitim kanalları ve araştırma merkezleriyle katma değer yaratan kurumsallaşma içerisinde bulunuyoruz. Üniversite olarak hedefimiz dünya ile rekabet edebilir, geleceğe yön veren, kaliteli mezunlar yetiştirmektir.” dedi. 

Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, sözlerini “Öğrenci Seçme Sınavı’nda göstermiş olduğunuz üstün başarından dolayı Üniversitemiz adına sizi ve ailenizi yürekten kutluyorum” ifadeleriyle noktaladı.  Prof. Dr. Osman Şimşek, ailelerle ile de görüş alış verişinde bulunarak, onları böyle kıymetli evlatlar yetiştirmelerinden dolayı tebrik etti.

Kayıtların gerçekleştirildiği alanda Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından öğrencilere sunulan olanaklar, burslar, ücretsiz kurslar ve öğrenci kulüpleri hakkında bilgi verildi. 

Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından Üniversitemize bu yıl ön lisans ve lisans dalları programlarına 7 bin 527 öğrencinin kayıt yaptıracağı açıklandı. Kayıtlar 5 Eylül tarihinde son bulacak.